Tilmeld dig voresnyhedsbrev

newsletter

Gæsterne strømmede til Transport Øst

Søgeord:

5. september 2022  |  

Af Redaktionen

Læst i alt:

529 gange

Læses i øjeblikket af:

0

Søndag kl. 15 lukkede Transport Øst efter to vellykkede messedage i Greve, hvor 5.020 besøgte Sjællands største transportbegivenhed.

 

Mere end 50 udstillere af lastbiler, trailere, kraner, opbygninger, tilbehør, rådgivning, uddannelse og meget andet dannede rammen om årets udstilling, som blev tilsmilet af godt messevejr både lørdag og søndag.

 

- Det var en stor fornøjelse at åbne dørene til Transport Øst i år. Endnu flere gæster end sidste år kiggede forbi messen, og trods masser af udfordring og usikkerhed i branchen og samfundet for tiden så er der stort behov for at mødes ansigt til ansigt og tale med kolleger og kunder. Der har været en fantastisk stemning hele weekenden, siger Jeanette Routhe, direktør i Danske Transport Medier, der står bag udstillingen.

 

Transport Øst vender tilbage 2.-3. september 2023.

 

/lastbilmagasinet.

IconIcon

Til abonnenten

 

Indtast dit brugernavn og adgangskode

Kundeservice

Danske Transport Medier APS
Adelgade 85A, 1.
8660 Skanderborg
Tlf: +45 70 250 350
CVR: 19999181

Via mail

 

mail@dtmedier.dk